نتایج جستجو برای عبارت :

شکلش

یه بار شب بیست و دو بهمن بودبرف اومده بود سنگینمن خونه شما بودممن بودم و تو..رفتیم از حیاط سینه پر برف اوردیم تو... نشستیم دم در حیاط.. تو یه صورت آدم برفی درست کردی... یادمه شکلش هنوز.. بعد ساعت ۹ که شد شروع کردیم دوتایی الله اکبر گفتن...اون روزا، این روزا دور بود و محال ولی خب ما که نمیدونیم چی قرار پیش بیاد....کاش بیشتر قبولت داشتیم
این همه بهت می گن قدرت نه گفتنت رو ببر بالا ، اما شاید حواست نباشه که به دیگران هم همین حرف رو می زنن و ممکنه هر لحظه تو شرایطی قرار بگیری که طرف مقابل به تو نه بگه !
آیا واقعا انقدری رشد کردی که ناراحت نشی ، دلخور نشی یا حتی پشت سرش حرف نزنی که فلانی بی معرفته چون من یه چیزی ازش خواستم بهم نه گفت ؟
حالا این " نه " فقط خود کلمه نه نیستا ؛ وقتی یه رفتار اشتباهی رو مرتکب بشی و دیگری بهت تذکر بده هم یه جور نه گفتن به حساب میاد ، یا وقتی دوستت میاد و تو رو
1_ لبخند همسر
2_ رضایت پدر و مادر
3_ آگاهی دادن به دیگران
4_برآورده کردن خواسته های خانواده و دیگران
5_ خوردن سالاد و مخصوصا سس سالاد
6_ موفقیت دیگران
7_ کمک به دیگران
8_ بخشش از هر مدل و نوع و شکلش
9_ شنیدن خاطرات زندگی دیگران
10_ نصیحت شدن
11_  خبر ازدواج دیگران
12_ دیدن کسایی که تازه ازدواج کردن
13_ خوردن
14_ نوشیدن آب
15_ مسافرت 
16_ رانندگی کردن
17_ دیدن مکانهای تاریخی
18_ دیدن مکانهای عجیب
19_ تماشای مستند های تاریخی از سرگذشت ادمهای بزرگ تاریخ
20_ گپ زدن با همس
هوالرئوف الرحیم
تولد رضوان هم به بهترین شکل ممکن برگزار شد. ورای تصور عالی. به رضوان انقدر خوش گذشته که الان دو شبه قبل از خوابش با جمله ی :
"تولدم خیلی بهم خوش گذشت"
ازمون تشکر می کنه. 
باز هم نتیجه گرفتم که بسپرم بخدا. رها کنم. بهترین شکلش اتفاق بیفته.
اونهمه فکر و خیال و استرس و گریه زاری، همگی فرت. و چرت بود.

پی نوشت:
خدایا!
دوست دارم چله ی بچم، برم پابوس پدربزرگ.
وسائل رفتن و راحت رفتن و دردسر نکشیدن رو برام فراهم کنین اگر خیر و صلاح هست.
*آرمان میگفت(پیدا کردن نیمه گمشده مثل بازی با خمیر می مونه.وقتی میگردی دنبال نیمه گمشدت منتظری کسی پیداشه که همون طوری که تو هستی زندگی کنه.آهنگ گوش بده.فکر کنه.حرف بزنه.درست مثل یه نیم کره ی فلزی که واسه ی کامل شدن دنبال یه نیم کره ی فلزی دیگه میگرده.بعد یه آدم خمیری پیدا میشه که می تونه تغییر شکل بده.مثل توزندگی کنه.آهنگ گوش بده.فکرکنه.با خودت میگی این همونه که دنبالش بودم...اما خب اون خمیریه.موندنی نیست.تو سختی ها کم میاره.با اولین ضربه شکلش ع
*آرمان میگفت(پیدا کردن نیمه گمشده مثل بازی با خمیر می مونه.وقتی میگردی دنبال نیمه گمشدت منتظری کسی پیداشه که همون طوری که تو هستی زندگی کنه.آهنگ گوش بده.فکر کنه.حرف بزنه.درست مثل یه نیم کره ی فلزی که واسه ی کامل شدن دنبال یه نیم کره ی فلزی دیگه میگرده.بعد یه آدم خمیری پیدا میشه که می تونه تغییر شکل بده.مثل توزندگی کنه.آهنگ گوش بده.فکرکنه.با خودت میگی این همونه که دنبالش بودم...اما خب اون خمیریه.موندنی نیست.تو سختی ها کم میاره.با اولین ضربه شکلش ع
خدا می بیند ...:‌✨﷽✨
مسخره کردن ظاهر دیگران ، یعنی مسخره کردن خدا (نعوذبالله)
❌به شخصی گفتند تو چقدر بدقیافه ای. لبخندی زد و گفت :از نقش ایراد می‌گیری یا از نقاش⁉️
هوَالَّذی یُصَوِّرُکُمْ فِی‌الْأَرْحامِ کَیْفَ یَشاءُ
☝️اوست که شما را در رحم ها [یِ مادران]به هر گونه که می خواهد تصویر می کند .آل‌عمران آیه ۶ 
✅یعنی مگه من داخل صورت ظاهریم حق انتخاب داشتم پس چرا به من گیر میدید.
✅بعضی وقتا اگر به بعضی از حرفهایمان دقت بکنیم خییلی بد برامو
هوووراااا بالاخره  بخش دومم تموم شذ این  فصل رو یه خورده تند خوندم یعنی تا آخر کتاب تصمیم دارم تند بخونم. فردا تمومش میکنم بالاخره و خدایی نشستم پاش چیزی که این چند وقته اصلا نداشتم. زبانم خوندم دیگه بقیه کارام مونده که الان برم حموم بعدش اگه وقت شذ چون پسر دایی بابام دعوتمون کرد خونشون یهویی شد نمیدونم چرا. اهان برای این که اون شب که رفتیم خونه دایی بابام اینا نبودن واسه همین بود. بگذریم خبر دست اول دیگه ای ندارم و همچنانم نمیتونم عکس بذارم
آیت الله حائری شیرازی رضوان الله علیه
مرگ، پژمردگی است و شهادت، چیدن است
اگر گل را از ساقه نچینید، گلبرگش یک روز نگذشته ورق ورق می شود. چشم انسان، گلبرگ وجود اوست، گوش، گلبرگی دیگر از او، این پنجه های دست، انگشتها و مفاصل پا، همه گلبرگهای وجودش هستند. وقتی اینها به فرمان انسان نباشند، مثل گلبرگی است که از گل افتاده باشد. 
«ومن نعمره ننکسه فی الخلق» شهدا حساب کردند و گفتند: به جای اینکه این گلبرگها یکی یکی بریزند، گلبرگها همه باشند و باغبان ب
آیت الله حائری شیرازی رضوان الله علیه
مرگ، پژمردگی است و شهادت، چیدن است
اگر گل را از ساقه نچینید، گلبرگش یک روز نگذشته ورق ورق می شود. چشم انسان، گلبرگ وجود اوست، گوش، گلبرگی دیگر از او، این پنجه های دست، انگشتها و مفاصل پا، همه گلبرگهای وجودش هستند. وقتی اینها به فرمان انسان نباشند، مثل گلبرگی است که از گل افتاده باشد. 
«ومن نعمره ننکسه فی الخلق» شهدا حساب کردند و گفتند: به جای اینکه این گلبرگها یکی یکی بریزند، گلبرگها همه باشند و باغبان ب
الان رابطمون درسته که مصداق این بیت خواجه ی شیرازه 
که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها
 اما،
رابطه ساختنیه
مثل دوست داشتن نیست...
دوست داشتن یکی اگر رفت تو قلبت،
دیگه هیچوقت نمیتونی بیرونش کنی
جوری که انگار از اول بوده...
اما رابطه نه،
ممکنه خراب بشه،
درست بشه،
شکلش عوض بشه،
میشه حتی دیگه نباشه،
اما دوست داشتن با رابطه فرق داره
دوست داشتن تاریخ انقضا نداره...
بازساری درب و پنجره دوجداره به باحال ترین شکلش
اقدامات مهم و لازم قبل از تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره
اولین کاری که باید صورت بگیرد این است که پرده ها به طور کامل باز شوند.لوازم خانه از جمله مبلمان، فرش و … در اطراف پنجره تا فواصل ۱ متری از آن، برداشته شود اگر پنجره قدیمی شما آلومینیومی باشد باشد نیازی به برشکاری و فرز کاری نمی باشد.
اما اگر پنجره قدیمی شما آهنی باشد نیاز به فرزکاری می باشد و باید اطراف پنجره کاملاً توسط پارچه های مخصو
لب مطلب رو مولانا میگه همیشه, بقیه ش بازی با کلماته : 

دلتنگم و دیدار تو درمان است .... 

+ میگفت : کلا یعنی مثلا دلم برات تنگ شده! دل که تنگ نمیشه . اصلا منظورش چیه ؟ 
میگم : معلممون سر زنگ زیست میگفت قلب در حالت های مختلف فرق میکنه شکلش. وقتی عاشق میشی قرمز ترین و پرانرژی ترین حالت قلب رو داریم که با هیچ قرصی نمیشه بهش رسید, تو این حالت ضربان قلب بالاست و حس زندگی به فرد دست میده .
وقتی ناراحتی های خیلی زیادی داری و میشه گفت شباهت هایی به افسردگی -

خانم مرضیه نوری از معاونین آموزشی مدارس در حرکتی جالب و ابتکاری، آموزش تشدید را در قالب داستان برایمان فرستادند که از ایشان تشکر می نماییم.

داستانِ تشدید
دوتا برادر دو قلو بودند که خیلی شبیه هم و همیشه هم کنار هم بودند.
یک روز که تو شهرک الفبا داشتند راه می رفتند، ناگهان غول بی سوادی به شهرک حمله کرد و پای غول روی یکی از دوبرادر دو قلو رفت و خیلی زخمی شد، طوری که چهره اش دیگر دیده نشد.
 از اون روز به بعد، برادر اولی دیگه خجالت می کشید که تو
زندگی می تواند گاهی روی خوبش وگاهی روی بدش را به تو نشان دهد در این میان روسیاهی یا رو سفیدی سهم تو از شرایط خواهد بود از حاشیه رفتن بیزارم هرچند پیچیده نویسی را یک توانایی میدانم و به اعتقاد من پیچیده نویسی به مراتب سخت تر از ساده تویسی است من قصد دارم در ساده ترین سبک و روش ممکن بگویم زمانه بسیار نامرد است و اخر کار هیچ چیزا گردن نمیگیرد و این تنها تویی که باید تن دهی به شکست یا شاد شوی از موفقیت 
و شاید مسله ای بسیار مهم در این میان خوشبختی ب
بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیمِ
آسمان شب روشنایی‌اش را چندین برابر کرده تا میزبان عروس فصل‌ها باشد
عروسی سپید‌پوش که قدم‌های بلوری شکلش را به نرمی به زمین خزان‌زده
پاییزی هدیه می‌کند تا عاشقانه‌ای به نام زمستان را رقم بزند.
عاشقانه‌ای که به دنبالش رویش‌ها و سرسبزی بهاری را درونش پنهان کرده
و زیر سپیدی‌های ظاهری‌اش مانند مادری آن راه قدم به قدم به تولد دوباره
نزدیک می‌کند.
آهای زمین باران‌زده از باران‌های رگباری پاییزی آماده باش
نشستن روی نیمکت فلزی ایستگاه اتوبوس یک معنی بیشتر ندارد:منتظری.منتظر رسیدن اتوبوس،منتظر آمدنِ دیگری.
امروز من هم وقتی منتظر بودم،وقتی روی یکی از آن نیمکت های سرد،رو به روی تیر چراغ برق نشسته بودم،حواسم کمی بیشتر جمع دنیا شد.انتظار حواس آدمی را جمع می کند!
امروز پرنده ای دیدم که شبیه به دیگر پرنده های دایره ی شناختی ام نبود.سعی کردم سر و شکلش را با چیزهایی که پیش تر خوانده بودم تطبیق دهم تا بلکه به نامی برسم.پرنده روی تیر چراغ برق فرود آمده بو
نشستن روی نیمکت فلزی ایستگاه اتوبوس یک معنی بیشتر ندارد:منتظری.منتظر رسیدن اتوبوس،منتظر آمدنِ دیگری.
امروز من هم وقتی منتظر بودم،وقتی روی یکی از آن نیمکت های سرد،رو به روی تیر چراغ برق نشسته بودم،حواسم کمی بیشتر جمع دنیا شد.انتظار حواس آدمی را جمع می کند!
امروز پرنده ای دیدم که شبیه به دیگر پرنده های دایره ی شناختی ام نبود.سعی کردم سر و شکلش را با چیزهایی که پیش تر خوانده بودم تطبیق دهم تا بلکه به نامی برسم.پرنده روی تیر چراغ برق فرود آمده بو
سلام خانواده برتری ها 
یه دختر خانم مجرد لیسانسه ام که دیگه دارم میشم 34 ساله. 
خانواده ام اهل نماز و روزه هستند و همیشه از حروم دوری میکنند. خودم هم همیشه از نامحرم و دوستی و این چیزها دوری کردم و هرگز با نامحرم ارتباط دوستی نداشته و ندارم. چند ماهی هست تصمیم به ازدواج گرفتم برای آشنایی با مسائل ازدواج به مشاوره و سایت های ازدواج مراجعه میکردم اتفاقی با خانواده برتر آشنا شدم. جو وبلاگ برام جالبه اما با دیدن نظرات بعضی از آقایون کلا از ازدواج ت
جامدات می توانند سخت باشند مانند سنگ، نرم باشند مانند خز (پوشش بدن بعضی از جانوران)، سنگ بزرگی باشند مانند یک سیارک و یا سنگ های کوچک باشند مانند دانه های شن و ماسه. نکته اساسی این است که جامدات شکل خود را حفظ می کنند و مانند مایعات جاری نمی شوند. یک سنگ همیشه سنگ به نظر می رسد، مگر اینکه برایش اتفاقی بیفتد. جامدات می توانند شکل شان را حفظ کنند، زیرا مولکول هایشان سفت و سخت در کنار یکدیگر قرار دارند.
ممکن است بپرسید که آیا پودر بچه جامد است؟ پود
چه قدر گوشه ی دنج اینجارو دوست دارم...
چند روز پیش داشتم جزوه ی شیمی آلی میخوندم یه خانمی اومد کنارم نشست ازم پرسید شیمی میخونین گفتم نه من واسه کنکور تجربی میخونم اینم شیمی دبیرستانه گفت اهان سوالی داشتین درخدمتم‌.وقتی کتابخونه تعطیل شد کلی برام حرف زد اینکه خودش دکترای شیمی آلی داره و تو نویان کار میکرده اما تهش هیچی نیست میخواسته بره کانادا اما نشده اما الان از طریق شوهرش میخواد بره و همششششش میگفت به هیچ وجه نرو علوم پایه که تو ایران هی

کتف و پشتم چنان دردی دارم که انگار زخمی است عمیق و ناشناخته و نادیدنی جاخوش کرده باشد آنجا. انگار دست بزرگی به طول شانه تا شانه ام کوبیده باشد. بدون اینکه اثری از کبودی برجا بگذارد. فقط دردش مانده که هر چه ماساژ می دهم یا کش و قوس می آید عین پوست چسبیده به سرجایش. 
دردها همه چیز را تغییر می دهند از رنگ ها گرفته تا آدم ها. باعث می شوند همه چیز را طور دیگری ببینی و طور دیگری بشنوی و طور دیگری درک کنی. نمی دانم این جادوی درد را چطور می شود خنثی کرد ی
این که هر احمقی نوشتن تواند نه تنها نوشتن بلکه اندیشین را تباه خواهد کرد! 
نیچه
روزگاری نوشتن در دسترس همه نبود، نه کاغذ به این شکل در دسترس بود، نه سواد سهل الوصول بود! 
"سواد" کالایی "لوکس" و مختص اغنیا جامعه بود.  نوشتن اگر در کار بود باید روی پوست آهو یا پاپیروس انجام می شد و پر زحمت بود. 
تکثیر کتاب ها با زحمت زیاد و با گرفتاری همراه بود. 
همین مساله باعث شده بود برای هر موضوع پیش پا افتاده ای انسان دست به قلم نبرد و  این زحمت را به خودش هموار
۲۰ حرفی که نباید به طراح گرافیک گفت ولی احتمالا می‌گویید

طراحی در دفترِ کار گاهی سخت می‌شود. این را می‌دانیم، چون از طراحان پرسیده‌ایم.بله می‌دانم. گاهی ارتباط برقرار کردن با طراحان گرافیک کار سختی است. آنها اصطلاحات و نرم‌افزارهای خاص خودشان را دارند که ممکن است شما سر در نیاورید. برای همین مهم است که سوالات درستی بپرسید که به پیشرفت پروژه و رسیدن به یک نتیجهٔ رضایت‌بخش برای همه کمک کند.

۱. نگویید: «هنوز متن را تکمیل نکرده‌ایم، ولی
مواد لازم
به = رنده شده و خشک شده (شکلش مهم نیست :))
آلو ی خشک شده
پیاز ریز خرد شده
گلاب =دو تا سه قاشق (گلاب نزدم)
زعفران 
شکر قهوه ای =به میزانی که دوست داریم غذا شیرین باشه
نمک =خیلی کم
روغن
سیب زمینی یا هویج یا هردو
زنجبیل /دارچین
روش

پیاز را تفت دادم تا یکمی رنگش عوض بشه +سیب زمینی بعدش بهش روغن را اضافه کردم
(زنجبیل و دارچین و نمک و آلو اضافه شد) به را اضافه کردم و بازم تفت خورد 
در نهایت +شکر و گلاب و زعفران
و نهایتا آبجوش اضافه میشه ...اولش در ق
روال کانال انتشار مطلب در روزهای سه شنبه هر هفته بود که به دلایلی امکان ارسال در نوبتهای گذشته محقق نگردید و استثنائاً امروز جمعه پست جبرانی منتشر میشود.
در دو بخش گذشته اشاراتی به مساله خشم و غضب الهی داشتیم و در نهایت به این جمع بندی رسیدیم که قاعدتاً نباید خداوند نباید دچار دگرگونی احوالات شود و برای خطا(گناه) بندگانش اقدامات غیر منتظره خشن انجام بدهد !و نتیجه آن شد که گفتیم خداوند در قرآن تمام احوالات زمینی ها را دارد چون از منظر زمینی ب
یا صانع

تو یکی از هیئت های ماه قبل به هرکس یک تکه گل رس داده شد و قرار شد یک ماه مثل یه گنجینه ازش برابر خشک شدن و کپک زدن و خراب شدن مراقبت کنیم؛ نماد گل وجودی هرکس بود و اینکه چقدر باید هر لحظه مراقبش باشیم که شکل اشتباه به خودش نگیره و فاسد نشه تا زمانش برسه و شکل درستش رو پیدا کنه؛ قرار شد گل هرکس که تا موعد مقرر سالم موند یک عزیزی شکلش بده و ازش پرنده ی منحصر به فردی مخصوص همان کس بسازه؛ بعد هم بفرستنش توی کوره تا حسابی پخته و محکم و زیبا
انگشتر یاقوت مردانه
یاقوت یکی از با ارزش ترین سنگ های جواهر رنگی است، در واقع یاقوت های بزرگ قیمت های بالایی معادل الماس های هم اندازه خود دارند.
انگشتر یاقوت مردانه قرن هاست که گرانبهاست و علتش نیز سختی 9Mohs همراه با رنگ قرمز فوق العاده و درخشش شیشه ای آن است.
یاقوت گونه ای از کوراندوم است که رنگ قرمزش را از کرومیوم می گیرد.
کوراندومی که در هر رنگی غیر از قرمز باشد در دسته یاقوت کبود قرار می گیرد.
در خالص ترین شکلش، کوراندوم کاملا بی رنگ است.
ک
اول از همه از خودم می پرسم که چرا این فیلم اینقدر گمنام است؟ چرا هیچ وقت هیچ کس هیچ جا در مورد ان حرفی نزده؟ و یا شاید هم این فقط احساس من است. خودم هم اتفاقی به ان رسیدم. از روی بازیگر نقش اول زن ان. لاریسا گزووا
از روی داستانی به نام "دختر بی جهیز" نوشته الکساندر آستروفسکی ،ساخته شده. اما نام آن را گذاشته اند " یک عاشقانه بی رحم ". انگاری قرار است دختر که بی جهیزیه باشد، عشق هم به او رحمی نکند.
شاید به نظر برسد این حرفها قدیمی شده. در دوره و زمانه پ
کلم یک سبزی دوساله‌ی برگ‌دار سبز، قرمز یا سفید است که به‌صورت سالانه می‌روید. این سبزی به خانواده‌ی کلم‌ها تعلق دارد و شکلش یا گرد است یا بیضی. برگ‌های لایه‌های درونی آن نرم‌تر و روشن‌تر و برگ‌های لایه‌های بیرونی تیره‌تر و زمخت‌تر است. این سبزی در سرتاسر جهان مورداستفاده قرار می‌گیرد و به دو شکل پخته در غذا یا خام در انواع سالاد سرو می‌شود. کلم ازنظر گیاه‌شناسی به گیاهانی مانند بروکلی، گل‌کلم و کلم بروکسل یا کلم دکمه‌ای شباهت ز
  همان ابتدا که دیدم اش دستم به سوی اش رفت. برداشتم و قدم زنان نگاهش کردم. از خودم پرسیدم آیا این یک نشانه است؟ یا می تواند باشد؟ چه معنی داشت روی دیوار کوتاه دور مجتمع، سوییچ یک اتومبیل انتظارت را بکشد؟ از سر و شکلش پیدا بود که نو است . بی اختیار یکی درونم داد زد : « یالّا ! شانس بهت رو کرده ! از اینجا تا هرجا که دلت خواست این سوییچ در ِهر ماشینی رو باز کرد صاحب اون ماشین تویی . »
  سریع دوباره نگاهی به سوییچ انداختم .« بخشکی شانس ! » آرم یکی از شرکت ه
پلی لیست Life sucks اسپاتیفای داره پخش میشه
هیچ وقت پل های پشت سرت رو خراب نکن. لحظه دست کشیدنت، دقیقا همون لحظه شکسته.
درس شاید جزء کوچیکی از زندگی باشه، ولی بالاخره یکی از عرصه های امتحان خودم بوده و هست. الان تو نقطه ای هستم که حس میکنم دیگه نمیتونم بیشتر از این غرق بشم و اعتراف میکنم که شکست خوردم؛ اون هم از خودم.
نرفتن امتحان X شاید بزرگ ترین تصمیم اشتباه تحصیلیم بود که تا حالا گرفته بودم و همچنین نخوندن و نرفتن امتحان دوم Y و حذف کردنش، صحبت کر
سلاااااام سلااااااام سلااااااام سلاااااااااام خوبید؟منم خوبم!جونم براتون بگه که خیلی فرصت نیست بنویسم برا همین خلاصه وار می نویسم... امروز ساعت یازده و نیم پیام اومد دنبالمون قرار بود بریم نظر.آباد ولی قبلش باید پیام و پیمان می رفتند نمایندگی.سا.یپا دعوتنامه اون سا.ینا که اونموقع برا پیام نوشته بودیم اومده بود قرار بود برن دعوتنامه رو بگیرند و بقیه پولشو بریزند تا یه ماه دیگه تحویلش بدند برا همین رفتیم جلو نمایندگی من نشستم تو ماشین و اون
شلوار جین گشاده و تی شرت طوسی با عکس یه دختر و یه گربه روش رو پوشیدم و نشستم رو مبل دو نفره روبه روی تلویزیون و پاهام رو دراز کردم روی میز! لپ تاپم هنوز روشنه و جمش نکردم. تنها چیزهای جم نشده همین لپ تاپه و شارژ گوشی و رژ و ریمل و عطرم. اول چمدون زرشکی رو ورداشته بودم و وسایلم رو چیده بودم و در نهایت دیدم داره میترکه و من خوشم نمیاد از چمدونی که بترکه، چمدون طوسی رو ورداشتم و همه چیو از اول چیدم، و سعی کردم همینجوری که همه چیو میچینم دابل چک کنم! لب
سلاااااام سلااااااام سلااااااام سلاااااااااام خوبید؟منم خوبم!جونم براتون بگه که خیلی فرصت نیست بنویسم برا همین خلاصه وار می نویسم... امروز ساعت یازده و نیم پیام اومد دنبالمون قرار بود بریم نظر.آباد ولی قبلش باید پیام و پیمان می رفتند نمایندگی.سا.یپا دعوتنامه اون سا.ینا که اونموقع برا پیام نوشته بودیم اومده بود قرار بود برن دعوتنامه رو بگیرند و بقیه پولشو بریزند تا یه ماه دیگه تحویلش بدند برا همین رفتیم جلو نمایندگی من نشستم تو ماشین و اون
هنر بازیگری
هرچند که بازیگری در ساده ترین شکلش، چیزی بیش از انتقال رفتارهای روزمره به قلمروی نمایش نیست؛ همانطور که زبان شاعرانه از نظر نوع با زبان روزنامه نگاری تفاوتی ندارد، دستمایه و تکنیک های بازیگران روی صحنه هم از نظر نوع تفاوتی با رفتارهای ما در برخوردهای عادی و روزمره ندارند.در آغاز شکل گیری سینما که بازیگران از تئاتر به سینما روی آورده بودند، اجرای نقش به صورتی شکل می گرفت که بیشتر مناسب صحنه تئاتر بود. برای مثال، اجرای گفتاری آن
هفت فرمان برای بسیج
رهبر بسیجی و پرچمدار نیروی مقاومت بسیج مستضعفین حضرت امام خامنه‌ای در دیدار با هزاران نفر از بسیجیان در بیاناتی تبیینی و توصیفی در زمینه نقش، جایگاه و کارویژه‌های بسیج در دوران چهل سال گذشته، هفت توصیه به بسیج و بسیجیان داشتند. به طور قطع این هفت توصیه، هفت فرمان برای بسیج در گام دوم انقلاب اسلامی باید تلقی شود:
۱ـ بسیج در همه میادین دفاع سخت، نیمه‌سخت و نرم آماده به کار باشد و در همه محله‌های کشور در مقابل حوادث گوناگ
سلام
کمربند ها رو سفت ببنیدید که ازون پستای چرت و پرته./
خدا چه شکلیه؟
ما با چیزی که حداقل اعتقاداتمون میگه و یکم فکر کردن میتونیم بگیم که خدا هرچی هست یه موجود با ابعاد بالاتر از ماست.
این تئوری خیلی چیزا رو پیش بینی میکنه.
1- نمیتونیم خدا رو ببینیم
2- نمیتونیم براش محدودیت فیزیکی قائل بشیم(چون محدودیت فیزیکی رو میشه تو سه بعد و تو یه بازه زمانی در نظر گرفت)
و چیزای دیگه.
حالا سوال اینه اگه میخواستیم ببینیمش، اگه میتونستیم ببینیمش چجوری میدیدیم
تا چند هفته دیگر ساعت ۱۲ روز جمعه از جا می‌پرم که وااای
من الان در اتاق عمل بودم و داشتم با خیال راحت که هیچ‌کدام از عزیزانم صدایم را
نمی‌شنوند و بدون سانسور از درد وحشتناکی که ۱۲ ساعت بود شروع شده بود فریاد می‌زدم!
و همه جزییات را به یاد می‌آورم که وقتی یکی از دردها ساکت
شد آمپول را تزریق کردند و بعد دست‌هایم را صلیب‌وار با یک تسمه سیاه محکم بستند و
بعد پرده‌ آبی را جلوی صورتم نصب کردند و اکسیژن و این سوال که پاهایت را حس می‌کنی؟
حس نمی‌ک
1.  آن قدر یک گوشه ننشینید و کتاب‌های عهد عتیق
بخوانید. اگر خاطر مبارکتان باشد عبارت «نسجت علیه عناکب النسیان» را 2
جور خوانده و معنا کردم.
 یکی معلوم؛ یعنی آن قدر در یک گوشه مانده که
عنکبوت‌های فراموشی بر آن تار تنیده‌اند.
دوم به صورت مجهول؛ یعنی سال‌ها
به‌مراتب بیشتر در یک گوشه مانده، آن قدر که عنکبوت‌های فراموشی خودشان هم مرده و
بر روی آن در تارها تنیده‌ شده‌اند. (تصویر زیبایی است با همان ذهنیت گذشتگان که
لابد نمی‌دانستند عنکبوت پوست
پنجشنبه ظهر رفتم داروخانه که ماسک و ژل ضد عفونی کننده بخرم. یه آقایی جلوم بود که اونم ژل میخواست. خیلی عصبانی_طور گفت: نه بابا! این چیه دیگه به من میدی! و بعد از داروخانه بیرون رفت.
من رفتم جلو و با تردید پرسیدم: ژل ضد عفونی کننده و ماسک دارین؟ 
پسر جوونی که پشت کانتر ایستاده بود، یه دونه تیوب زرد رنگ با عکس پاتریک و باب اسفنجی که از خوشحالی بالا پریده بودن رو روی کانتر (که قبلش جلوی آقای قبلی بود) به طرفم هل داد و گفت: همینو داریم. ماسکمون هم تموم
صداها که تمام می‌شوند، من می‌مانم و یک صحنه‌ی خالی که ایستاده‌ام در وسطش. به محض آنکه متوجه میشوم نور پروژکتور رویم افتاده، با قدمهای نامطمئن و بی‌نظمی عقب‌عقب می‌روم و بالاخره خودم را به گوشه می‌رسانم. هیچ صدایی نیست؟ خب نباشد، خودم صدا می‌شوم. پایم را "خش‌خش" به زمین میکشم، با دستم روی دیوار "تک‌تک‌تک" ضرب می‌گیرم. زیر لب "هممم‌هممم‌هممم" زمزمه میکنم. هرکاری میکنم که شلوغی بازگردد. کاری که بی‌فایده است. خوب می‌دانم، صحنه با من تنه
ابتدا بگذارید از تجربیات در مورد تغییر کردن حرف بزنم. مدت ها پیش از فایل صوتی و راهنمایی ثانیه به ثانیه ی مدیتیشن اسفاده می کردم باور نمی کنید چقدر از نظر روحیه تغییر کرده بودم. یادم می آید حتی یک شب از بدست گرفتن ماگ قهوه احساس لذت فوق العاده ای میکردم چون ذهنم از دغدغه ها پاک شده بود و حواس پنجگانه ام تیز و حساس شده بوده اند اما بعد از آن فایل صوتی، هرچقدر تلاش کردم تا به تنهایی تمرین کنم نتوانستم آن تجارب اولیه را کسب کنم.
باید پایبند اصول و
کمر درد یکی از مشکلات شایعه که اکثر افراد جامعه درگیرش میشن.
در این مقاله بیشتر درباره مشکلات دیسک کمر که باعث کمر درد میشن صحبت می‌کنیم.
کمر درد علت‌های مختلفی داره پس حواستون باشه هر کمر دردی به علت مشکل دیسک نیست.
اول از همه باید بدونیم دیسک کمر چیه و اینکه میگن یه نفر دیسک گرفته یعنی چی؟
خب از نظر علمی این جمله کاملا غلطه چون همه ما دیسک داریم.
ستون فقرات ما از مهره‌های زیادی تشکیل شده که روی هم حرکت می‌کنن.
ما در نتیجه حرکات مهره‌هامونه
اگر جز آقایانی هستید که به بستن کراوات اهمیت میدهید باید بگویم شما یک آقای خوش تیپ هستید. اکسسوری کراوات جزء اکسسوری هایی محسوب میگردد که آقایان را بسیار خوش استایل و خوش تیپ نشان میدهد و همچنین باعث رسمی کردن تیپ و استایل آقایان می شود.
برای خیلی از آقایان سوالی مطرح می شود که کراوات یا پاپیون؟
پاپیون و اکسسوری کراوات امروزه دو اکسسوری مهم هستند که نقش بسیار مهمی در تیپ و استایل یک آقا دارند. که در استایل مجلسی و رسمی این دو اکسسوری نقش مهمی
نشستم و موهامو میبافی...این زیباترین اتفاق عاشقانه ی ما هست...
توی رویاهای کودکی هام،توی رویاهای نوجوونی هام من همیشه نشسته بودم و معشوقه م موهامو میبافت...اینقدر که این حس قشنگ بود...
و وقتی برای پایان نامه م آماده میشدم...روزی که پاشدی و ناهار رو آماده کردی و کنار بشقاب هامونو با خیارشور و سبزی دورچین کردی...تمام مدتی که توی آشپزخونه بودی و هی میپرسیدی مه سو فلان چیز کجاست؟!!! و بعد از ناهار که من مشغول بودم با خوندن مطالبم توی لپ تاپ و اومدی پشت

با انواع برنج در دنیا آشنا شوید
زمان مطالعه : 4 دقیقهبرنج از مهم ترین غلات و اقلام غذایی جهان است که ده‌ها راه مختلف برای دسته بندی آن وجود دارد، اما به طور کلی برنج دانه‌ای است در اندازه‌های بلند، متوسط و کوتاه. برنج هایی که در دسته بندی اصلی قرار می‌گیرند رایج‌ترین برنج‌هایی هستند که می‌توانید از سوپر مارکت‌ها و خواربار فروشی‌ها تهیه کنید. علاوه بر این دسته بندی، برنج‌های خاص دیگری هم وجود دارند که با گذشت زمان بیشتر به بازار معر
کتری برقی پارس خزر مدل EK-2200P 

برند : Pars Khazar
برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

نقد و بررسی تخصصی
کتری برقی‌ها از دستگاه‌های محبوب این روزهاست. این گروه کالایی باصرفه‌جویی در وقت مصرف‌کننده، بسیار موردتوجه قرار دارند. این محصولات برقی که جای کتری‌های قدیمی و سنتی که با شعله گاز داغ می‌شدند را گرفته‌اند. با پیشرفت کتری برقی‌ها و احساس نیاز بازار، چای‌سازها هم طراحی و وارد بازار شدند ولی باوجود تکمیل این کالا، همچنان کتری برقی به‌ت
  نه تنها که هر روز خودش عجیب و غریبه بلکه به نظرم این روزها با یک پلاسِ بزرگ از جادو، جنون، شگفتی، اعجاز و آزادی همراهه... برای من که اینطوری بوده و دارم با تک تک لحظه هام کیف میکنم. رهایی، پذیرش و تسلیم پررنگ ترین حس هایِ این روزهامه.. رها از اسارتها انجام میدم، میگم، فکر میکنم، حس میکنم و میرم جلو. ثمره ی اینها واسم پروازه و کشف.. هرروز کشف میکنم، روندهایِ شخصیم رو میسازم و قانون هامو از نو مینویسم...

راستش تو این مسیرهای جدید، پول میاد بی
ابراز احساسات از دیرباز با گل‌ها پیوند جدانشدنی داشته، به گونه‌ای که هر فردی در هر سطح و مقامی از گل برای بیان عشق و علاقه‌اش استفاده می‌کرده است.بدون شک این دو مفهوم (زیبایی گل‌ها و ابراز احساسات) آنقدر در هم تنیده‌اند که نمی‌توان عشق را بدون عطر و زیبایی گل‌ سالگرد ازدواج تصور کرد.اما نکته‌ای که هنگام انتخاب گل‌ها به ویژه گل مناسب برای سالگرد ازدواج باید در نظر داشته باشیم این است که هر گل نماینده‌ی احساس خاص و سالگرد خاصی است.
در اد
سلاااااام سلاااااام سلاااااام سلااااااام خوبید؟منم خوبم!جونم براتون بگه که دیروز صبح نه و نیم بیدار شدیم و بعد از اینکه صبونه مونو خوردیم پیمان گفت جوجو بریم بیمه.ایرا.ن سر کوچه بیمه .ماشین پیام 27ام تموم میشه اونو تمدید کنیم و بعدم یه سر بریم صرا.فی بیات اینا ببینم دلار و سکه چنده(بیات همون دوست پیمان تو صرافیه که گفتم رفته شعبه دبی)...دیگه آماده شدیم و ساعت یازده و نیم سوار گل پسر شدیم و راه افتادیم! اول رفتیم بیمه.ایرا.ن و اونو تمدید کردیم و

پیرامون منطقه سلیمانیه عراق دهکده ای تاریخی وجود دارد که “سورداشی”خوانده می شود.در این دهکده ، گور دخمه ای باقی مانده از روزگار فرمانروایی مادها توسط شرق شناس مشهور “دیاکونف” شناسایی شد که “قیزقاپان” نام دارد .
مقبره  قیزقاپان از جنبه هنری و تکنیک کار شبیه به آرامگاه های مادی است ولی در عین حال با آنها اختلافاتی نیز دارد . و آن این است که سقف این آرامگاه که در دامنه کوه تراشیده شده احتمالا تقلیدی از سقف چوبی است . بنابراین و با توجه
هوا ابری بود...
نم نمک باران گرفت...
پسرک به آسمان نگاه کرد و گفت:خدایا,غصه نخور,درست میشه...

پ.ن1:
زیر بارون پرسه میزنم
اشکام از چشمام دل نمیکنند
بیخیال مردمی که نمیفهمنم
...
جوونای رقاص رو دوساعته میگیرند
صورت خواهرهامو تو اسید میبینم
...
بیخیال تهدید و توپ و تشر
بیخیال اصطلاح حقوق بشر
...
{مرد پاییزی - یاسر بینام}

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرس
ارسال هدیه قبل از مرگ
1- هدیه به ملک الموت
برای چه کسانی باید هدیه فرستاد؟ پیغمبر صلی الله علیه و آله برای هر کس چهار هدیه سفارش دادند، فرمودند: یکی از آنهایی که باید برای او قبل از آرزوی مرگ، یا قبل از مردن هدیه بدهی، ملک الموت است. باید برایش هدیه بفرستی، خوشحالش کنی که وقتی می آید جانت را بگیرد، پیغمبر به او سفارش کند که این کسی که می خواهی جانش را بگیری، آدم خوب و مؤمنی است و ما قبولش داریم.
امام صادق علیه السلام می فرماید: ملک الموت به پیغمب
http://tarjomaan.com/
پیش نوشت: مقالات و کتاب های خیلی خوبی داره سر بزنید موضوعات مختلفی داره
حکومت هیچکس: کتابی دربارۀ آنارشیسم
تری ایگلتون، گاردین 
 اولین بمب‌گذار انتحاری در ادبیات انگلیسی یک استاد آنارشیست دیوانه در رمان مأمور مخفی۱ جوزف کنراد است که با جلیقۀ انتحاری‌اش دور لندن می‌چرخد. او که مسحور تصوری از عدم محض است، تنها باید یک توپک لاستیکی را در جیبش فشار دهد تا اکنون را نیست کند و فضایی برای آینده‌ای اتوپیایی بگشاید. رفقای سیاسی‌اش م
تفکر است. یعنی ما سعی می‌کنیم چند کار را در آن واحد انجام دهیم. احساسات، اطلاعات، منطق، امید و خلاقیت همگی درهم می‌آمیزند. این کار مثل بلند کردن چند هندوانه با یک دست است. (دوبونو، ایزدی‌فر،۱۳۷۸،۱۴)
۲-۱-۱) ضرورت اندیشیدن از دیدگاه قرآن و روایات
یکی از اصول تعلیمات قرآن کریم دعوت به تفکر و تدبر است. تفکر در مخلوقات خدا برای پی‌بردن به رازها و اسرار آفرینش، تفکر در احوال و اعمال خویش برای انجام صحیح وظایف، تفکر در تاریخ و زندگی‌ مردمان گذشته
عکاسی از غذا و خوراکی بی شک از شاخه های چالش برانگیز عکاسی محسوب می شود. همچون نقاشی از یک بوم خالی آغاز می کنید و به تدریج شروع به پرکردن آن می کنید. لایه روی لایه، شما عکسی را که قرار است ثبت کنید می سازید، تا زمانی که به یک تعادل میان هنر و واقعیت می رسید.
هر المانی در این نوع عکاسی یک انتخاب است. هر المان این عکس ها توسط عکاس با دقت فراوانی جانمایی شده است.
البته خوب می دانم، شروع این حرفه ناامید کننده است. چرا که باید در عین حال که عکاسی می کن
امام حسین (ع) : أیها الناس إن رسول الله (ص ) قال من رأی سلطانا جائرا مستحلا لحرام الله ناکثا عهده مخالفا لسنة رسول الله یعمل فی عباد الله بالإثم و العدوان فلم یغیر علیه بفعل و لا قول کان حقا علی الله أن یدخله مدخله .

اینکه مثلا یک انسانی شرابخوار و یا اهل فسق و فجور است انسانی بدی است ،بلحاظ احکام الهی در ادیان مختلف آسمانی خصوصا اسلام قطعا اینطور است ،ولی دربین بعضی از کشورها و فرهنگها امکان دارد چنین نباشد مثلا مردم به اینکه دونالد ترامپ یک

تاریخچه بازی محبوب فوتبال به بیش از 100 سال پیش می رسد ؛ این بازی در سال 1863 در انگلستان آغاز شد، زمانی که فوتبال راگبی و اتحادیه فوتبال در دوره های مختلف منشعب شدند و انجمن فوتبال انگلستان تشکیل شد و اولین نهاد حاکم بر این کشور شد.
فوتبال دارای سابقه طولانی است و تاریخچه ای جالب دارد که در این بخش از ورزش نمناک جزئیات خواندنی از آن آورده ایم ، در واقع فوتبال در شکل کنونی خود در قرن نوزدهم در انگلستان پدیدار شد اما نسخه های جایگزین بازی قبلاً
با صدای بچه ها بیدار شدیم. بچه هایی که دریا را دیده بودند و از هیجان به وجد امده بودند.جیغ می کشیدند و داد و فریادی راه انداخته بودند. باور وجود آن همه آب برایشان عجیب بود و عمق تلاششان انداختن سنگ در دریا بود. بی تصور اینکه دریا چقدر میتواند بزرگ و مهیب و قدرتمند باشد. 
پهلو به پهلو شدن توی کیسه خواب فایده نداشت. پاشدیم از چادر زدیم بیرون،کمی صحنه زیبای صبح را دیدیم. ابری بود و  طلوع افتاب فروغی نداشت. بعد راه افتادیم سمت شرق،توی پرک که دیشب نش
به نظر می رسد زیباترینِ جای این کاخ، همین باغ‌ های ورسای است. در پشت کاخ قرار دارند، و مشرف به ایوانی است که از حوضچه‌ های تزیینی، مجسمه‌ ها و تندیس‌ های برنزی پر شده است.
در پاریس شاید هیچ کاخ دیگری نباشد که توان برابری با ورسای را داشته باشد. چه بسا حتی در خود فرانسه هم.  با اینکه در حومه‌ی شهر واقع شده باز هم بسیاری گردشگران برای بازدید به آنجا رفته و به عنوان یکی از جاهای دیدنی پاریس در فهرست اصلی تورهای فرانسه است. محل اقامت سابق شاهان
چلو کباب و همه چیز درباره کباب
نوشته شده در جولای 27, 2019توسط parstechonline
ما در این مقاله بر آنیم که شما را با چلو کباب و همه چیز درباره کباب بیشتر آشنا سازیم.
از طریق لینک های مربوطه با ما در ارتباط باشید (تجهیزات کار کرده رستوران، تجهیزات فست فود، خرید تجهیزات رستوران) جهت راه اندازی فست فود، راه اندازی رستورران و همچنین راه اندازی کافی شاپ.
چلو کباب و همه چیز درباره کباببوی کباب که بیاید، آدم حتی اگر سیر هم باشد، گرسنه‌اش می‌شود.
چلو کباب 
0 نمی پسندم

من قبلا یک سؤال از شما پرسیدم من در شرایط روحی بدی هستم لطفا به مشکلم که مفصل تر مطرح کردم پاسخ بیشتری بدهید. من یک دختر 24 ساله هستم دانشجوی پیام نور این تنها دری بود که به رویم باز شد هر چند دیر و با زحمت و با منت اطرافیان با هوش نیستم ولی سعی کردم واحدی را نیفتم. معدلم بین 14-15 است. خدا را شاکرم ولی انسانی تنها هستم بدون محبت خانواده، بدون دوست ، واقعی بدون همراه. خواستگاری نداشتم البته موردی بود ولی وقتی آمدند و رفتند گفتند که دختر
سلاااااام سلااااام سلااااام سلاااااام خوبید؟منم خوبم!جونم براتون بگه که شنبه یک ربع به هفت بیدار شدیم و آماده شدیم و هفت و نیم رفتیم پایین و سوار گل پسر شدیم و بیست دقیقه به هشت راه افتادیم سمت بیما.رستا.ن البر.ز برا انجام سی.تی.اس.کن من! هشت و یکی دو دقیقه بود که رسیدیم پیمان منو جلو ببما.رستا.ن پیاده کرد و خودش رفت جای پارک پیدا کنه منم رفتم تو و دفترچه مو گذاشتم تو نوبت پذیرش و وایستادم چند نفری جلوتر از من بودند یه زن تقریبا چهل،چهل و پنج سا
اخلاق طبیعی
  پیرو بحث قبلی در خصوص اخلاق و فلسفه و مطرح شدن چیزی بنام "اخلاق طبیعی"، یکی از خوانندگان به ایراد مهمی اشاره کردند.  پرسش کردند که این اخلاق طبیعی اصلاً چیست؟ چون گفته شده مربوطست به اوان طلوع بشریت چه ممکنست بسا با وحشی گری و بربریت توأم باشد؟  آیا دعوت به اخلاق طبیعی بازگشت به عصر حجر نیست؟
   در پاسخ باید ابتدا یادآور شویم که اگر به دستآوردهای علم اعتماد داشته باشیم، قدمت کره زمین بسیار بیش از آنیست که قدما می اندیشیدند.  مت
انسان مدرن سازمانی واقعا چقدر بیمار است؟ منظور
انسان منزوی، خودشیفته، بدون ارتباط با دیگران، بی علاقه به زندگی و فقط علاقمند به
خرت و پرت و کسی است که از داشتن یک اتومبیل مسابقه، بیشتر از داشتن یک همسر لذت می
برد. از یک جهت می توان گفت که او کاملا بیمار است: بسیار می ترسد، احساس ناامنی می
کند و نیازمند آن است که دیگران دائما خودشیفتگی او را تأیید کنند. از سوی دیگر این
احساسات در کل مردم یک جامعه، کم و بیش وجود دارد، ولی به این دلیل نمی شود گفت ک
رمان رایگان کلیک نمایید    

درود ماریا صبریانی هستم از زیر آسمون کبود 
براتون یه قسمت باحال زیرخاکی از زمانی که شین هنوز معروف نبود پیدا کردم . جالبه بوسی بای..Mæř¤  

کانون نویسندگان ایران بازنشر   
مجله ادبی فرهنگی چوک ، سردبیر ماندانا تدین ، گفتگو و نقد شین براری 

سبک شهرنویس و زنده و ساختارشکن شین براری که در نگاه اول بی شباهت به داستانی بلند به سبک سرودن شعری سپید و بی پایان است از زوایا و ابعاد غنی شده از خلاقیت و هوش و زکاوت

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها